Zpět na úvod
A A A

Miroslav Sixta
Bydliště: Dobruška, Orlická


Od narození žije v Dobrušce. Je ženatý a má dvě děti - dceru a syna. Dvanáct let docházel do jedné školní budovy v Pulické ulici (osm do základní školy a čtyři roky na gymnázium). Po absolvování vojenské akademie v Bratislavě působil do roku 1993 v armádě. Následovala pětiletá zkušenost v obchodní společnosti Elman a.s. Po ní v Hradeckých novinách odstartoval novinářskou kariéru, která trvala více než dvanáct let. Žurnalistickou činnost ukončil v roce 2016 v Rychnovském deníku, jehož obsah řídil z pozice šéfredaktora. 


Předtím vedl čtyři roky dobrušská sportovní zařízení - krytý bazén a městský stadion. Zaměstnancem města se stal opět předloni, kdy nastoupil na pozici tiskového mluvčí města a šéfredaktora Dobrušského zpravodaje. Městskému periodiku společně se členy redakční rady vtiskl zcela novou koncepci.


Vedle filmu a hudby je jeho největším koníčkem sport. Během aktivního hraní fotbalu se v poměrně mladém věku stal sportovním funkcionářem – členem výboru. Od přelomu století do léta roku 2014 byl předsedou fotbalového oddílu SK Dobruška. V dobrovolné funkcionářské práci pokračuje jako člen výboru SK Dobruška a je členem výboru okresního sdružení České unie sportu. Rekreačně běhá a amatérsky hraje kuželky. Dlouhá léta se podílí na organizaci celé řady sportovních a kulturních akcí (mj. fotbalové turnaje, Dobrušský pohár ve futsalu, Vyhlášení Sportovce roku či Sportovní karneval).


Jako student gymnázia si kdysi zahrál ochotnické divadlo. Vloni mezi amatérské herce opět nakoukl díky malé roličce.
Krédo: „Od malička jsem hrdým dobrušským patriotem a chci se nadále podílet na jejím všestranném rozvoji.“

 

V lese

Při slavnosti při příležitosti 690 let Dobrušky

Na fotbale

Česko-francouzské dny v Dobrušce
V roli moderátora florbalového turnaje
Rodinné foto