Zpět na úvod
A A AMiroslav Sixta


Bydliště: Dobruška, Orlická


Od narození žije v Dobrušce. Má dvě děti - dceru a syna. V uplynulém volebním období vykonával funkci místostarosty Dobrušky.

Miroslav Sixta dvanáct let docházel do jedné školní budovy v Pulické ulici (osm do základní školy a čtyři roky na gymnázium). Po absolvování vojenské akademie v Bratislavě působil do roku 1993 v armádě. Následovala pětiletá zkušenost v obchodní společnosti Elman. Po ní odstartoval novinářskou kariéru v Hradeckých novinách, která trvala více než dvanáct let. Se žurnalistikou se definitivně rozloučil v roce 2016 v Rychnovském deníku, jehož obsah řídil z pozice šéfredaktora.

Předtím vedl čtyři roky dobrušská sportovní zařízení - krytý bazén a městský stadion. Zaměstnancem města se stal opět v roce 2016, kdy nastoupil na pozici tiskového mluvčí města a šéfredaktora Dobrušského zpravodaje. Městskému periodiku společně se členy redakční rady vtiskl zcela novou koncepci.

Vedle filmu a hudby je jeho největším koníčkem sport. Během aktivního hraní fotbalu se v poměrně mladém věku stal sportovním funkcionářem – členem výboru. Od přelomu století do léta roku 2014 byl předsedou fotbalového oddílu SK Dobruška. V dobrovolné funkcionářské práci pokračuje jako člen výboru SK Dobruška a je členem výboru okresního sdružení České unie sportu. Rekreačně běhá a amatérsky hraje kuželky. Dlouhá léta se podílel a doposud podílí na organizaci celé řady sportovních a kulturních akcí (mj. fotbalové turnaje, Dobrušský pohár ve futsalu, Vyhlášení Sportovce roku Dobrušky či Sportovní karneval).

Jako student gymnázia si kdysi zahrál ochotnické divadlo. Mezi amatérské herce opět nakoukl po více než třiceti letech, kdy se na jevišti objevil v malých rolích.

Krédo: „Od malička jsem hrdým dobrušským patriotem a chci se nadále podílet na jejím všestranném rozvoji.“

 

V lese

Při slavnosti při příležitosti 690 let Dobrušky

Na fotbale

Na svatbě v roli oddávajícího
Jako moderátor běhu Dobruškou
V dresu fotbalové staré gardy SK Dobruška